Ne paslaptis, kad jau nuo senų laikų žvakės yra laikomos viena pagrindinių priemonių namų šilumai ir jaukumui...
Kaip išsirinkti kvapą namams?
Darbe mes praleidžiame trečdalį savo dienos, todėl grįžus į namus, poilsio ir saugumo oazę, norime, kad mus suptų jauki ir kvepianti aplinka. Žmonės mėgsta leisti laiką namuose, kuriuose kvepia švara, ką tik pagamintu maistu ar gėlėmis. Draugai ir pažįstami užsukę pasisvečiuoti į kvapnius namus mielai sugrįžta, čia praleidžia daugiau laiko, o ir šeimininkams estetika ir švara kelia tik pačias geriausias emocijas.
Gebėjimas užuosti kvapus yra pagrindinis žmogaus jutimas, sukeliantis prisiminimus, todėl nenuostabu, jog kvapai namuose primena šventes ir geriausias metų dienas. Per Kalėdas - tai mandarinų, eglės, cinamono kvapai, per gimtadienį - kvepalų ar kepinių aromatai, per Velykas - bundančios gamtos, gėlių ir šviežios duonos kvapas, o vasara asocijuojasi su gaiva, braškėmis arba mišku.
Tam, kad nereikėtų ilgesingai laukti kol ateis Jūsų mėgstamiausios šventės, pasistenkite, jog namai kvepėtų tuomet, kai to norite. Malonūs aromatai turi teigiamą poveikį, nes jie, pirmiausia, kelia mūsų nuotaiką, ramina, padeda mąstyti pozityviau, o šios savybės šiandieniniam skubančiam ir įtemptu ritmu gyvenančiam žmogui yra itin didelė vertybė.
Na, o kokį aromatą rinktis savo namams? Dalinamės patarimais!
PAGRINDINIAI PATARIMAI, RENKANTIS NAMŲ KVAPĄ
1. NAMAI JAU TURI SAVO KVAPĄ
Dažnai pasirinkto namų kvapo pirkimo klaida yra atsižvelgimas tik į asmeninį skonį. O juk kiekvieni namai taip pat turi savo asmeninį kvapą ir unikalų aromatą, kuris priklauso nuo žmonių, kurie juose gyvena ir lankosi, nuo skalbinių ar gaminamo maisto. Atsižvelkite į tai, ar kvapas, kuriuo norite aromatizuoti patalpą, dera prie jau esamo patalpoje.
2. ATSIŽVELKITE Į KITŲ NUOMONĘ
Namai - tai vieta, kurioje gyvena šeima, juose lankosi svečiai, todėl renkantis kvapą reikėtų atsižvelgti į tai, kas patinka jūsų šeimos nariams. Namų kvapas neturi erzinti, priešingai – jis turi gerinti nuotaiką. Todėl geriausia būtų išsirinkti kvapą, kuris patinka visiems šeimos nariams. Svarbiausia vengti itin aštrių, ekscentriškų aromatų, ypač jeigu jūsų šeimoje yra labai skirtingo skonio ir amžiaus žmonių.
Daugelis tyrimų iš tiesų jau ne kartą įrodė, kad nors kažkiek malonus aromatas bet kurio žmogaus nuotaiką pakelia apie 40 procentų. Tad, galima teigti, jog bet kuris klasikinis, draugiškas aromatas, juntamas ne per dideliu intensyvumu, – pats geriausias sprendimas. Neretai tokiais aromatais tampa švelnesni kvapai, turintys santalo, gėlių, vanilės, muskuso natas.
3. DERINKITE PRIE INTERJERO
Kurdami namų interjerą susikuriame jaukią ir sau priimtiną aplinką, todėl labai svarbu, kad kvapas derėtų prie bendro aplinkos dizaino. Kvapus galima derini tiek prie stiliaus, tiek prie spalvų, vyraujančių interjere. Galbūt jūsų namai ryškūs, juose vyrauja daug spalvų? Tuomet jums labai tiks saldesnis ir ryškesnis aromatas. O gal jūsų namai šviesūs ir vasariški? Tuomet idealiai derės gėlių ir gaivūs ar vaisių kvapai.
4. APGALVOKITE, KOKS JŪSŲ TIKSLAS KVAPUI
Prieš renkantis kvapą, turėkite aiškų tikslą, kodėl jis reikalingas. Galbūt norite, kad jis neutralizuotų kitus kvapus? O gal norite pabrėžti interjero spalvas ir nuotaiką? O jeigu jaučiate ilgalaikį nuovargį, gal norite, kad kvapas tonizuotų ir užkrėstų jus pozityvia energija? Atsakydami į šiuos klausimus sužinosite, kokios kategorijos aromatas padės pasiekti tikslą.
Skirtingi kvapai daro vis kitokį poveikį tiek aplinkai, tiek juose esantiems žmonėms. Pavyzdžiui levandos, gėliniai aromatai ramina, citrusiniai kvapai pakelia nuotaiką, energizuoja. Jeigu namuose ar kitose erdvėse turite pašalinių nemalonių kvapų, šiems kvapams neutralizuoti rinkitės paprastesnius, mažiau natų turinčius aromatus, pvz., vanilę, citrusą. Pernelyg daug skirtingų susimaišiusių aromatų neretai turi kiek neigiamą rezultatą.
5. NUSRPĘSKITE, KUR STATYSITE KVAPĄ
Namų kvapą rinkitės atsižvelgdami į vietą, kurioje norite jausti kvapą. Pavyzdžiui, miegamajame rekomenduojama naudoti švelnius, lengvus ir subtilius kvapus, čia puikiai tiks Santalo kvapas. Svetainėje ir virtuvėje dažniausiai tvyro daugiau kvapų, todėl čia galima naudoti ryškesnius ir stipresnius kvapus, tokius kaip Ambra, ar citrusinių natų turinčius kvapus. O vonioje ir tualete dažniausiai norisi gaivos ir švaros kvapo, todėl čia puikiai tiks gėlių ir gaivūs ar vaisių kvapai.
6. APGALVOKITE, KOKIAS ASOCIACIJAS JUMS KELIA KVAPAS
Išsirinkite mėgstamiausią šventę, patiekalą ar filmą ir pagalvokite, su kokiu kvapu jums jie asocijuosi. Mėgstamų dalykų kvapai ne tik sukels nostalgišką nuotaiką, bet ir namus pavers jaukia, asmenybę atitinkančia aplinka.
Tikimės, kad šie patarimai padės atrasti idealų Jūsų namų kvapą, tačiau nepamirškite, jog ne visada reikia vadovautis taisyklėmis. Nebijokite stebinti išskirtiniais aromatais, nes kvapas – tai įkvėpimas. Jis dinamiškas, sezoniškas, kintantis – kaip ir jūsų nuotaikos. Todėl tikrai neprašausite, jeigu nutarsite skirtingus aromatus taikyti skirtingose erdvėse, jeigu tam tikrus kvapus pirksite tik žiemą, o kitus – tik vasarą